Hakkımızda

Golden Arrow

DÖVME VE PİERCİNG MODA MI KÜLTÜR MÜ ?

İnsanlık tarihi kadar eski bir gelenek; Dövme. İlk çağlarda kabileleri birbirinden ayırmak için yararlanılmış dövmelerden. Bazen de kişinin hangi sınıf ve aileden olduğunu belirleyen bir damga niteliğini taşımış. Sonraları insanları hastalıklardan koruduğuna inanılmış…

Tılsımlı olduğuna inanıldığı dönemlerde ise insanların dövmelerden olağanüstü sonuçlar, etkinlikler beklemişler.

Dini anlamda yapılan dövmeler İsa Peygamber zamanında karşımıza çıkıyor. Roma İmparatorluğu döneminde ise dövmeye yasaklama getiriliyor. Ve dövme 100 yıl kadar önce Avrupa'da yeniden ortaya çıkıyor; bu kez süsleme sanatı olarak… İlkel toplumlarda koruma amacıyla yapılan dövmeler Avrupa’da yeniden ortaya çıktığında bu kez denizciler tarafından değişik görünmek maksadıyla uygulanmaya başladı.

Genellikle her toplumda rastlanabilen dövmenin günümüzdeki amacı bedeni süslemek ve daha çekici göstermek yatıyor. Günümüzde önceleri sıra dışı olmanın bir göstergesi olduğu düşünülen dövme ve piercing artık her kesimden ve her yaş gurubundan ilgi gören ve trendi günden güne yükselen bir hal almıştır. Bugün Türkiye'de bir veya birden çok dövme yaptıranların sayısı giderek artmaktadır.

Golden Arrow Piercing üretiminde hangi standartları gözetiyor?

Golden Arrow en kaliteli hammaddeyi kullanarak hem en kaliteli ürünü üreterek doğabilecek biyolojik sorunları en aza indirgemiştir. Dünya’daki herkese uyabilecek standart bir hammadde olmamasına rağmen, Golden Arrow üretimiyle standartların üstünde bir yüzdeyle müşterilerini ve diğer üreticileri şaşırtmaktadır. 9, 10, 14 ve 18 ayar altın ve gümüş takılar; nikel içermeyen saf ve değerli metaller kullanılarak, deriyle teması en aza indirmek için en iyi şekilde cilalanarak hazırlanmaktadır.

Piercing takımız, Avrupa Nikel yönergeleri doğrultusunda (76/769 EEC), nikel içermemektedir. 925 ayar gümüşlerimiz elektrolize edilerek parlak ayna görünümüne sahip hale getirilmiştir. Ürünlerimiz uluslararası kalite standartlarına uygundur.

Bütün ürünlerimiz ömür boyu garantilidir.

STERİLİZASYON

Evet tüm bu sürecin en kritik ve hedef işlemi sterilizasyondur ve gerçek sterilizasyonun olmazsa olmaz ürünü ise OTOKLAVDIR.

Otoklavlar buhar ile sterilizasyon yapan ürünlerdir, yüksek buhar basıncı ve ısı ile mikro organizmaların hücre zarlarını patlatarak onları etkisiz hale getiriler. Stüdyomuzda MELAG B sınıfı otoklav kullanılmaktadır.

Alman MELAG firması yalnızca sterilizasyon ürünleri üzerine uzmanlaşmış dünyanın en çok otoklav üretip satan şirketidir. 50 yılı aşkın tecrübesi, üst düzey mühendislik bilgisi ve donanımı ile otoklavda lider bir firmadır.

Melag marka özellikle B sınıfı vakumlu otoklavlar Türkiye'de de yaygın bir kullanım alanı bulmuş ve uzun süredir hastanelerde ve seçkin diş hekimlerinin tercihi olmuştur

Dövme kadar dövme yapılan malzemenin de önemi varmı dır?

Golden Arrow dövme malzemelerini Amerika ve Avrupa’nın seçkin firmalarından itina ile seçerek ithal etmektedir. Bu ürünler insan vücudunda herhangi bir alerjik reaksiyon ve problem yaratmaya organik boyalar ve tek kullanımlık dövme iğnelerini de kapsayan büyük bir koleksiyonu bünyesinde barındırır. Tüm Golden Arrow dövme malzemeleri Golden Arrow ’un yüzde yüz müşteri memnuniyeti garantisi ile satılmakta ve kullanılmaktadır.

Golden Arrow stüdyolarında çalışan dövme sanatçıları Avrupa dövmeciler birliği üyesi Türkiye’de isim yapmış ve kendini kanıtlamış sanatçılardır. Dövme sanatçısı yaptığı işle size ömür boyu taşıyacağınız ve ölünce yanınızda götürebileceğiniz tek objeyi vücudunuza işlemektedir. Bu yönüyle bakarsak yaptığımız işin ciddiyeti daha iyi ortaya çıkıyor sanırım.

Golden Arrow’un Dünyada tanınan bir marka olmasının altında yatan gerçek ne ?

Günümüzde bile Golden Arrow Avrupa’nın en büyük altın ve gümüş piercing takı, aksesuar üreticilerinden biridir. Bütün piercing müşterilerine hitap etmek amacıyla, titanyum, çelik ve UV gibi diğer maddeleri zaten altın ve gümüş koleksiyonlarını ürettiğimiz Avrupa ve Amerika’nın tanınmış üreticilerinden ithal etmek suretiyle koleksiyonumuza kattık.

Golden Arrow 1994’dan beri piercing takı üretmektedir. Golden Arrow; İstanbul, Türkiye de kuruldu ve profesyonel altın piercing üreticisi olarak Dünyada bir ilke imza attı. Geçen bu yıllarda, piercing takı alanında birçok yeni model ve tasarım imza atmıştır.Bunun yanında 2000 yılında Romanya’ya, 2001 yılında ise Amerika’ya birer şube açarak büyümeye ve servis alanını genişletmeye başladı.

Golden Arrow hayatı ve tecrübeyi başarıyla birleştirebilmiştir. Bu sayede, pazarda tanınan bir marka haline gelmiştir. Golden Arrow’un kurucusu N.Şener ÖNER 25 yıldır altın mücevher ve 15 yıla yakın altın piercing takı üretiminde bu sektörde hizmet vermiştir. Bunun yanında 2003 yılında dövmecilik sektörüne girmiştir.Hali hazırda sektörün en büyük Dövme malzemesi tedarikçidir. Ayrıca Türkiye’de bir ilke imza atan Golden Arrow “İstanbul Tattoo Convention”u düzenlemiş.Geniş kitlelerin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik Medya tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılanmıştır.

Golden Arrow ürünleri birçok kıtada büyük bir coğrafik alana yayılmıştır. Avrupa’dan Amerika’ya direk ihracat yaptığımız 23 ülkede Golden Arrow ürünleriyle karşılaşabilirsiniz.

Aktivitelerimiz nerede ve nasıl gösteriyoruz?

Bizim Romanya ve Türkiye’deki amacımız öncelikle ürünlerimiz satmak yerine dövme ve piercing kültürü hakkında insanları bilgilendirmek. Çünkü bu tür ülkelerde dövme ve piercing modası çok hızlı gelişmekte; birçok insan bunu ticari olarak görmekte sağlık kısmını çok fazla dikkate almamaktadır. Yapılan iş gerçekte ciddi bir iştir. Bu sebeple, Türkiye ve Romanya’da birer eğitim kurumu açtık. Golden Arrow ürünleri ile uygulama yapacak olan müşterilerimiz önce bu kursta eğitim görmek durumundadırlar. Ürünlerimiz hakkında ve uygulama konusunda yeterli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika ile ödüllendirilirler.

Bu alanda örnek teşkil etmek ve stüdyo standartlarını Avrupa standartlarına çıkarmak üzere 2005 yılında Türkiye’de ilk ciddi profesyonel dövme stüdyomuzu İstanbul Kadıköy’de açtık.Bu gün gelinen noktaya baktığınızda Avrupa standartlarının çok üstünde dövme stüdyolarını ülkemizde de görmemiz mümkün olmuştur.

2000 yılından beri distribütörlük anlaşmaları ile Golden Arrow ofisi olmayan ülkelerde de ürünlerimiz satılmaktadır. Buna örnek olarak Belçika , Almanya ve Norveç verilebilir. Gelecekte bu anlaşmalarımızı çoğaltmak amacındayız.

Distribütör ve ofisimizin olmadığı ülkelerde çalışma şeklimiz nasıl?

Şimdilik, yirmiden fazla ülkeye mallarımızı ihraç etmekteyiz. Ayrıca İngiltere ve ABD’nin ünlü dövme malzemeleri satıcılarıyla birlikte çalışmaktayız. Ürünlerimizi onların kataloglarında görmek mümkündür. Ayrıca isteklere uygun esnek üretici avantajıyla özel koleksiyonlarımızda hazırlanmaktadır. Şu anda birçok önde gelen altın piercing üreticisinin kataloglarında Golden Arrow imzasını bulmak mümkündür.

Türkiye’de dövmeciliğin meslek olarak tanımlanması ve meslek standartlarının oluşturulması yeni adı ile İstanbul Güzellik Uzmanları, Kalıcı Makyajcılar ve Dövmeciler Esnaf odası Başkanı Ayşe Aydın ile Golden Arrow’un güç birliğinin sonucudur. Bununla beraber dönem dönem düzenlediğimiz mesleki bilgilendirme ve sterilizasyon seminerleri ile sektörün dünya standartlarında hizmet vermesine ve yeniliklerden haberdar olmasına ön ayak oluyoruz.

Hedefimiz…..

Hedefimiz insanlara rahat ve güvenilir ürünler sunmak, pazar payımızı artırmak ve bizimle çalışan profesyonel tattoo ve piercing stüdyolarının satış miktarlarını artırmaktır.

Bu amaçla, belirli dönemlerde promosyonlar, özel indirimler yapmaktayız. Bütün bu aktiviteler posta, email ve reklâmlarla tüketicilere duyurulmaktadır. İnternet sitemiz her ay güncellenerek kayıtları dosyalarımıza işlenmektedir.

Hayalimiz…

Golden Arrow ‘un hayali müşterilerini mutlu edecek hizmet standartlarını ve ürünleri çizgisini bozmadan var olduğu her yerde müşterilerine ulaştırmaktır.

Satış felsefemiz yeni tasarımları özel indirimlerle satışa sürülmekte ve tüketicinin bunlara en uygun şartlarda sahip olmasını temin etmektir.

Ayrıca müşterilerimizin bize kendi tasarladıkları takıları da yaptırmaları mümkündür. Her başvuruyu dikkatle izleyip, gelen öneri ve istekler doğrultusunda kataloglarımızı gözden geçirip güncelleriz. Yeni kataloglar ise belli dönemlerde web-sitemizde yayınlanmaktadır.